Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Найнадійніший спосіб передачі показань

06 квітня 2023

Передавайте фотопоказання за допомогою мобільного додатка 104.ua для iOS чи Android

Онлайн сервіси 104.ua передають показання лічильників газу на опрацювання Операторами ГРМ. Дізнайтеся більше про опрацювання показань.

Передавайте вашому Оператору ГРМ фото лічильника за допомогою мобільного додатка 104.ua iOS / Android – це найзручніший та найнадійніший спосіб передачі показань, а також рішення таких проблем:

  • під час передачі коректних цифрових показань отримано помилку (окрім повторної передачі чи випадку - фактичні показання вже опрацьовані Оператором ГРМ);
  • показання успішно передані, але не опрацьовані Оператором ГРМ протягом доби - не з’явилися серед останніх показань (в історії).

Для цього потрібно надати додатку доступ до камери (при першому використанні або у налаштуваннях пристрою), сфотографувати лічильник, перевірити фото (попередньо можна ознайомитись у додатку з порадами як фотографувати для позитивного результату розпізнання) та надіслати. 

Також важливо! Для позитивного результату розпізнання цифр на фото необхідно, щоб  цифри на лічильнику (до розділювача - щодо ціліх кубів) були розміщені на одному рівні.

Передане з додатка фото лічильника розпізнається штучним інтелектом. Користувач додатка отримає на пристрій push-повідомлення про результат розпізнання та передачі Оператору ГРМ фотопоказань (якщо дозволяє операційна система та в налаштуваннях пристрою увімкнений дозвіл про отримання сповіщень від додатку 104.ua). Як керувати сповіщеннями на пристроях Android можно переглянути тут, на пристроях iOS - тут.

У разі отримання сповіщення про неуспішне розпізнання, потрібно повторити фотографування з дотриманням рекомендацій, які наведено вище. Також може бути доцільним змінити ракурс та/чи відстань до лічильника, продбати про освітлення.

За успішного розпізнання показань, дані направляються на опрацювання системою Оператора ГРМ. Надходження користувачу повідомлення про неможливість передати фото Оператору ГРМ завичай свідчить, що Оператор ГРМ вже опрацював показання, які надійшли раніше, тож не може записати інші на відповідну дату.

За відсутності доступу до лічильника для фотографування можна довірити передачу фотопоказань особі, яка має доступ до лічильника, адже платформа 104.ua дозволяє додавати один і той самий особовий рахунок до різних акаунтів (за умови верифікації даних особового рахунку). У разі виникнення проблеми з опрацюванням показань також можна передати фото лічильника з галереї за допомогою боту Viber 7104 чи в інший спосіб, рекомендований вашим Оператором ГРМ спосіб (див. на офіційному сайті Оператора ГРМ – посилання є тут).

Якщо ви успішно передали фотопоказання з мобільшого додатка 104.ua, вони були розпізнанні штучним інтелектом і передані на опрацювання Оператором ГРМ, але протягом доби в історії показань не зявились - залиште деталі (із зазначенням номеру особового рахунку) в службу підтирмки додатка для Android чи iOS.